Домен .com.ua — детальний путівник

Домен .com.ua

При створенні нового сайту ви, звичайно, зважено визначаєтесь із тим, яке у нього буде ім’я. Але часто-густо бачення того, в якій саме доменній зоні буде розміщено сайт, приходить останнім, багато хто навіть не задумується про це.

І коли приходить час реєстрації домену, разом із тим приходять і муки вибору. Перше, що спадає на думку при виборі закінчення для україномовного сайту — це розширення com.ua.

Не дивно та цілком логічно, адже це перша за популярністю зона в УА-неті. Так, станом на сьогодні, кількість зареєстрованих доменів в зоні com.ua становить 303 тисячі.

Давайте детальніше дізнаймося про подробиці цієї доменної підзони, для кого вона підійде, які основні правила користування, скільки коштує домен на com.ua та де його купити. Також ви побачите декілька найкращих прикладів сайтів, розміщених на цьому домені.

1. Що таке домен .com.ua?

Доменна зона .com.ua — є піддоменом першого рівня .ua. І тому всі сайти, які створені у цій зоні технічно вважаються розміщеними на доменах третього рівня.

Розберемо для прикладу структуру назви нашого сайту — hostingexpert.com.ua, де .ua — домен першого рівня, .com.ua — другий рівень, ну і hostingexpert.com.ua — відповідно третій рівень доменного імені.

Чи погано це? Зовсім ні і радше навпаки — ця доменна зона є найбільш взнаваною серед українських користувачів.

2. Кому підійде сайт на .com.ua?

Одним із головних призначень розміщення сайту в зоні .com.ua є окреслення належності вашого ресурсу до україномовного сегменту інтернету.

При створенні домену в цій зоні власник сайту фактично переслідує дві мети:

  • показати відвідувачу з України, що інформація, яка розміщена на його сайті відповідає за своїм змістом тематикам, що стосуються переважно України (новини, огляди подій, анонси фільмів тощо)
    показати пошуковим системам, що контент сайту є більш релевантним для українського трафіку.
  • Якщо для першого випадку, обрання домену на .com.ua є більш ефективним з точки зору поведінкових факторів, то для другого — вказівка на належність сайту до україномовних ресурсів є чітким сигналом до Гугла та інших пошуковиків ранжувати цей сайт вище в українській видачі.

Також, почасти доменом на .com.ua користуються компанії, які не зареєстрували свою власну торгову марку та не мають змоги розміщувати сайт на домені .ua.

3. Правила користування зоною .com.ua

В цілому використання доменного імені .com.ua підпадає під збірку правил для домену вищого рівня — .ua. Але є декілька особливостей, на які хочеться акцентувати окрему увагу:

  1. Домен .com.ua є публічним доменом другого рівня та є складовою частиною домену .ua.
  2. Делегування доменних імен в домені .com.ua відбувається у відповідності до правил домену .ua.
  3. Домен .com.ua є делегованим в інтересах не визначеної спільноти користувачів. Тому публічний домен .com.ua є одночасно доменом загального призначення.

Це означає, що в цій зоні може бути розміщено сайт будь-якої тематики, незалежно від його мови та цільової аудиторії.

4. Скільки коштує домен com.ua?

Базова вартість домену в зоні com.ua регламентується розпорядником доменної зони. В Україні ним є ТОВ «Хостмайстер», якому делеговано повноваження ICANN (всесвітньої некомерційної організації, яка відповідає за реєстрацію доменів) в українському сегменті. Розпорядник делегує права з реєстрації доменів іншим комерційним реєстраторам, які можуть ставити додаткові надбавки на придбання домену .com.ua

Вартість домену com.ua в середньому становить 250-300 грн ($10-$12). Проте можливі варіанти, коли цей домен можна отримати безкоштовно. Наприклад — придбавши хостинг на HostPro. Такий варіант є доволі цікавою пропозицією особливо для нових проектів, обмежених у фінансових ресурсах.

5. Приклади популярних сайтів на домені com.ua

Сайти зони com.ua мають безліч тематик. Це і інформаційні сайти та блоги, як-то hostingexpert.com.ua, це і популярні проекти новинного характеру — pravda.com.ua.

Також серед яскравих прикладів успішних сайтів, що функціонують в зоні com.ua можна виділити відомий бренд Розетка. Ці відомі сайти, обравши одного разу доменне ім’я, так на ньому і залишилися та не поспішають переходити на домен вищого рівня (в першу чергу через особливості seo-просування цих проектів).

Післямова

В інтернеті існує більш, ніж 555 тисяч сайтів, зареєстрованих в зоні верхнього рівня .ua. І серед них домени com.ua складають більш, ніж дві третини. Ця доменна зона є найбільш взнаваною в українському сегменті.

І тому немає нічого дивного, що новостворені сайти також у своїй більшості використовують у своїй назві домен com.ua. Проте немає нічого страшного, якщо ви оберете створити сайт на базі інших споріднених зон: net.ua, org.ua, in.ua тощо.

Вам також може сподобатися

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *